Letos již podesáté!
Kupte si kalendář Draci.info 2018
CHCI KALENDÁŘ!

Kalendář Draci.info 2018

Kalendář Draci.info je závěsný, formátu A3, profesionálně tištěný na papíry o gramáži 160g/m² a vázaný do černé kroužkové vazby. 

V každém z našich kalendářů naleznete 13 plnobarevných dračích ilustrací, které přímo pro tento účel namalovali členové naší komunity. Ze všech děl, která se pro kalendář každoročně vytvoří, pečlivě vybíráme ta nejlepší, aby se vám kalendář co nejvíce líbil. Ty letošní si můžete prohlédnout níže.

O komunitě Draci.info 

Stránky Draci.info jsou příjemným útočištěm nejen pro samotné draky, ale i pro jiné fantastické bytosti a drakovědce. Můžete u nás nalézt drakovědné články, recenze nebo také galerii plnou tematických předmětů. Členy komunity spojuje zájem o draky, fantastiku, mytologii a především o tvůrčí činnost – výtvarnou i literární. 

Pokud vás draci také zajímají, zaregistrujte se na Draci.info a přidejte se k nám. Každý rok organizujeme několik výtvarných projektů: Letos je to již podesáté, co jsme společně vytvořili kalendář plný dračích ilustrací a veršů. 

Objednejte si svůj kalendář

Kalendář Draci.info 2018
Nástěnný kalendář formátu A3 se 13 plnobarevnými ilustracemi
€ 7 - +
Kalendář Draci.info 2018 + pexeso
Nástěnný kalendář formátu A3 se 13 plnobarevnými ilustracemi a zcela nová edice pexesa
€ 8 - +
Kalendář Draci.info 2017 + pexeso
Nástěnný kalendář formátu A3 se 13 plnobarevnými ilustracemi
Poslední 1 kus skladem
€ 6 - +

Doporučujeme koupit

Omalovánky Draci.info
Omalovánky velikosti A4 s 20 listy z kvalitního papíru vhodného pro pastelky i akvarel. Náhledy obrázků
€ 10 - +
Omalovánky Draci.info + pexeso
Omalovánky velikosti A4 s 20 listy z kvalitního papíru vhodného pro pastelky i akvarel a zcela nová edice pexesa. Náhledy obrázků
€ 11 - +

Náhledy ilustrací

Pokud nechcete kupovat draka v pytli a rádi byste si kalendářové obrázky prohlédli předem, stačí kliknout na náhledy níže. My ale doporučujeme nekazit si překvapení :)Autoři

Ajinak

Ilustrátor

Albion

Ilustrátor

Azraelangelo

Ilustrátor

Bluerrion

Ilustrátor

Dragarta

Organizátor, grafik a ilustrátor až do ročníku 2018

Dragona

Ilustrátor

Fey

Ilustrátor

Kay

Ilustrátor

Kyrie

Ilustrátor

Kyuubreon

Ilustrátor

Nachi

Ilustrátor

Skadi

Ilustrátor

Tauros

Ilustrátor

Vojtěch "Flaiming" Oram

Programátor e-shopu

Historie kalendáře

 • 5. února 2008

  Naše členka Karan přišla s nápadem na vytvoření kalendáře s dračími obrázky. Po ujasnění pravidel převzala organizaci Dragarta a začali jsme vybírat obrázky podle přihlášených skic.

 • 6. listopadu 2008

  Zrodil se náš úplně první kalendář Draci.info 2009! 12 ilustrací různých autorů bylo doplněno čtyřveršími od Padraka a úvodní stranu tvořily náhledy se jmény autorů. Nechali jsme si vyrobit 100 kusů, které si mohli zakoupit jen členové. 

 • Ročník 2010

  Tentokrát se do soutěže přihlašovaly již hotové obrázky a rozhodli jsme se přidat ilustraci i na úvodní stranu, její autorkou byla Fey. Poprvé jsme naše kalendáře nabídli ke koupi veřejnosti.

 • Ročník 2011

  Další kalendář jsme dokončili už v létě, abychom ho mohli nabízet na naší výstavě při Festivalu Fantazie. Kalendář jsme rozšířili o 14. stranu, kam jsme umístili informace o autorech a také o webu Draci.info.

 • Ročník 2012

  První ročník, ve kterém převažovaly digitálně malované obrázky nad těmi tradičními. Od té doby už se poměr sil nezměnil.

 • Ročník 2015

  Poprvé jsme překročili náklad 200 kusů. Dragarta připravila novou, modernější podobu kalendáře. Zjednodušili jsme kalendárium, texty upravili na trojverší a nechali více prostoru pro ilustrace.

 • 3. října 2016

  Spustili jsme vlastní e-shop v českém a anglickém jazyce s rozesílkou do celého světa. Najdete zde všechny potřebné informace, náhledy ilustrací i kontakty na autory. Těšíme se na první objednávky!

 • Ročník 2018

  Tímto kalendářem jsme oslavili již desátý ročník našeho projektu a byl to poslední ročník, který organizovala Dragarta.

 • Draci.info 2019